Portal Zdrowia - zdrowie,alergia,astma,ciąża,grypa,choroba,uroda

Zamów newsletter z poradą dnia

Szczegóły produktu

Solpadeine Capsules 12 szt. i

Postac:Kapsułki Opakowanie:60szt Producent:GSK

Lek zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kofeinę i kodeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych.

Skład:

(1 kapsułka): paracetamol 500 mg, fosforan kodeiny 8 mg, kofeina 30 mg, substancje pomocnicze: stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, część dolna otoczki kapsułki: dwutlenek tytanu, żelatyna, górna część kapsułki: erytrozyna (E127), błęki patentowy V (E131), żółcień chinolowa (E104), dwutlenek tytanu (E171), żelatyna; nadruk: szelak 1963, IMS 75OP, woda oczyszona, lecytyna sojowa, 2-etoksyetanol, dimetylopolisyloksan, żelaza tlenek czarny (E172).

Działanie

przeciwbólwe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe

Wskazania

bóle głowy, migrena, bolesne miesiączkowanie, bóle zębów, nerwobóle, bóle reumatyczne, ból gardła, objawy grypy i przeziębienia, gorączka.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

doustnie,  2 kapsułki, do 4 razy na dobę. Nie podawać częśćiej niż co 4 godziny, nie stosować więcej niż 8 kapsułek w ciągu doby.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na kodeinę, paracetamol, kofeine lub którykolwiek ze składników leku; choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby i nerek, niewydolność oddechowa, astma oskrzelowa, przyjmowanie inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO) - leki stosowane w depresji i w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu. Nie podawać leku dzieciom poniżej 12 roku życia. nie stosować leku w ciąży i podczas karmienia piersią. Nie stosować u pacjentów uzależnionych od opioidów.

Działania niepożądane:

reakcje alergiczne np. wysypka skórna. Mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, zapalenie trzustki, ponadto uszkodzenie wątroby, powiększenie wątroby, żółtaczka, po przedawkowaniu - zaburzenia czynności wątroby i nerek. Bardzo rzadko może wystąpić trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza. Po zastosowaniu kodeiny może wystąpić uspokojenie, euforia, zaburzenia nastroju, zwężenie źrenic, zatrzymanie moczu, reakcje nadwrażliwości, zaparcia, nudności, wymioty, senność, zawroty głowy, skurcz oskrzeli, zahamowanie ośrodka oddechowego, ostry ból brzucha z cachami bólu charakterystycznego dla schorzeń dróg żółciowych lub trzustki.

Uwagi:

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku przyjmowania następujących leków: metoklopramidu, domperidonu, cholestyraminy, leków przeciwzakrzepowych w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, leków nasennych, przeciwpadaczkowych, przeciwgruźliczych, inhibitorów MAO, estrogenów i progesteronu, soli litu, niestereoidowych leków przeciwzapalnych. Kodeina nasila hamujące działanie na ośrodek oddechowy innych opioidowych leków przeciwbólowych. Jednoczesne stosowanie z lekami cholinolitycznymi może spowodować niedrożność porażenną jelit.

ocena: 3 dodaj komentarz aptek sprzedających: 0 GSK
Tagi: ból głowy

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz również

Ból głowy- co robić?

Ból głowy jest jedną z najczęstszych dolegliwości, której przyczyna jest bardzo zagadkowa. Stres, napięcie, hałas, niepokój, głód, przemęczenie, zapalenie zatok, złość– to tylko niektóre z okoliczności, które mogą wywołać ból. Po niżej kilka prostych i skutecznych sposobów, które pozwolą uporać się z uciążliwym bólem: a)      Napar z bratka i pierwiosnka- zalej szklanką wrzątku  łyżkę stołową suszonych kwiatów bratka oraz łyżkę pierwiosnka lekarskiego i parz pod przykryciem ok. 10 min. Pij 2 razy…

ocena: autor: Marta kategoria: Ból przeczytalo: 2823

Na czym polega świecowanie uszu?

Świecowanie uszu jest metodą na oczyszczenia uszu z zalegającej woskowiny oraz innych zanieczyszczeń, pomaga również złagodzić wiele dolegliwości. Zabieg dotyczy delikatnego organu więc zabieg ten powinien wykonywać wyspecjalizowany terapeuta. Świece wykorzystywane do zabiegu mają kształt rurki, o średnicy odpowiadającej wielkości wlotu kanału słuchowego. Świece wykonywane są ręcznie, a w ich skład wchodzą jedynie naturalne składniki np.  wosk pszczeli, propolis oraz olejki eteryczne. Chwilę przed zabiegiem pacjent kładzie się wygodnie na boku, a terapeuta lekko masuje ucho, a następnie smaruje…

ocena: autor: Marta kategoria: Ciało przeczytalo: 5443

Jak leczyć ból zatok?

Zapalenie zatok to skutek infekcji błony śluzowej zatok. Objawami tej choroby są m.in.: ból i ucisk w okolicy zatok, ból głowy, katar, uczucie suchości, kłopoty z zasypianiem. Jak wyleczyć dolegliwości związane z zapaleniem zatok? a)      Herbatki ziołowe - najlepsza będzie herbatka z kopru włoskiego, kozieradki, imbirowa lub cynamonowa, oczyszczą drogi oddechowe z zalegającego śluzu. b)      Pij dużo płynów - dzięki płynom rozpuszcza się zalegający śluz. Unikaj produktów mlecznych, które mogą nasilić przekrwienie i…

ocena: autor: Marta kategoria: Ból przeczytalo: 2442

Jak zatamować krwotok z nosa?

Krwotok z nosa to niegroźna przypadłość, występująca dość często u dzieci  w wieku 2-10 lat. Przyczyną krwawienia może być wysuszenie błon śluzowych, zbyt duży wysiłek fizyczny lub uszkodzenie naczyń żylnych jamy nosowej. Krwotok z nosa można łatwo zatamować, poniżej kilka sposobów: a)      Postaraj się zachować spokój - pozwoli to obniżyć ciśnienie krwi i tym samym zmniejszy intensywność krwawienia. Oddychaj głęboko przez usta, zrelaksuj się. b)      Chwyć nos pomiędzy kciuk i palec wskazujący, uciskaj nozdrza do przegrody nosowej zmieniając nacisk przez…

ocena: autor: Marta kategoria: Układ krwionośny przeczytalo: 9845

autor: kategoria: data: przeczytalo:
Brak wątków

Zobacz także

Emolium szampon nawilżający 200 ml

Postać: SZAMPON Opakowanie: 200 ML Producent: NEPENTES Szampon nawilżający Emolium…

Pampers (7 kg-18 kg) "4" 1 szt.

Pampers BABY DRY PLUS Maxi/Maxi+ 8-19kg

Steper aerozol d/stóp 80ml

Postać: AEROZOL Opakowanie: 80 ML Producent: AFLOFARM Preparat Steper przeznaczony jest…

Syliflex tabl.powl. 0,1 g 40 tabl.(blist.)

Postac: Tabletki Opakowanie: 40szt Producent:Herbapol Poznan Syliflex to kompleks…

Portal Zdrowia

Copyrights © 2009 - 2010 portalzdrowia.pl - wszelkie prawa zastrzeżone - projekt Agencja Reklamowa Graffiti - web support

Portal Zdrowia nie ponosi odpowiedzialności za treść porad publikowanych przez jego użytkowników,
a jedynie umozliwia im wielostronną komunikację w tematach zdrowotnych.