Portal Zdrowia - zdrowie,alergia,astma,ciąża,grypa,choroba,uroda

Zamów newsletter z poradą dnia

Poradnik

Temat zdrowia interesuje i dotyczy nas wszystkich. Chętnie korzystamy z porad lekarza, z uwagą słuchamy farmaceutów, ale także jesteśmy żywotnie zainteresowani doświadczeniami i poradami innych ludzi – pacjentów / konsumentów podobnych do nas.

Z takiej właśnie potrzeby wyrosła idea Portalu Zdrowia – portalu o zdrowiu tworzonego przez ludzi dla ludzi. Portal Zdrowia to miejsce gdzie odnajdziemy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań związanych ze zdrowiem i zdrowym stylem życia oraz wymienimy z innymi uwagi i opinie o lekach, kosmetykach czy sprzęcie medycznym, których używamy, które lubimy i polecamy. Pamiętajmy jednak, że porady innych pacjentów nie mogą zastąpić konsultacji ze specjalistą.

W interesie wszystkich użytkowników Portalu Zdrowia jest to, aby zamieszczone na nim porady miały jak najwyższą wartość merytoryczną. Dlatego też porady na Portalu Zdrowia mogą być zamieszczane tylko przez zarejestrowanych użytkowników, znanych z imienia i nazwiska. Ponadto, każda porada musi mieć odpowiednią zawartość merytoryczną, wielkość i odpowiednią formę. Nad jakością wprowadzanych na Portalu Zdrowia porad będą stale czuwali administratorzy portalu.

 • a) krótka pisemna wypowiedź publikowana na Portalu Zdrowia przez zarejestrowanego użytkownika (znanego administratorom portalu z imienia i nazwiska)
 • b) porada jest wyrazem wiedzy, doświadczeń i opinii użytkownika piszącego poradę na Portalu Zdrowia. Jest subiektywna i tak powinna być interpretowana. Może zostać przez nas uznana za wartościową i możemy z niej skorzystać, jednakże możemy również zdecydować, że jest niewiarygodna i zignorować jej treść.
 • c) porada, jak sama nazwa mówi, musi zawierać treść o charakterze poradnikowym z zakresu szeroko pojętej problematyki zdrowia i musi zostać przyporządkowana do najbardziej do niej pasującej kategorii wskazanej na Portalu Zdrowia. Wszelkie inne formy komunikacji na Portalu Zdrowia mogą być prowadzone w postaci komentarzy, ocen lub rozmów na forach dyskusyjnych. Dbając o jak najwyższą jakość zamieszczanych porad, każda z nich przed publikacją musi zostać zatwierdzona przez administratora. O innych formach komunikacji na Portalu Zdrowia czytaj tutaj.
 • d) porada ograniczona jest do 500 słów (to wielkość swobodnie wystarczająca do zamieszczenia wartościowej treści). Porada nie powinna również być krótsza niż 150 słów.
 • e) poza tekstem, porada może zawierać załącznik w postaci zdjęcia, wykresu lub linku do innych, powiązanych i interesujących treści zdrowotnych zamieszczonych w Internecie
 • a) Pomyśl czego Ty oczekujesz i czego poszukujesz w poradach dotyczących zdrowego stylu życia i przygotuj swoją w taki sposób aby odpowiadał Twoim oczekiwaniom
 • b) Przemyśl sedno tematu i postaraj się w zwięzły i treściwy sposób to przekazać
 • c) Treścią Twojej porady powinno być Twoje doświadczenie związane ze zdrowiem, zdrowym stylem życia, metodą lub leczeniem jakie Ci pomogło, sprzętem medycznym, który użytkowałeś, kosmetykiem, który dostarczył Ci pożądane lub niepożądane efekty. Jednym słowem szeroko rozumiane zdrowie. Z Twojego doświadczenia powinna wynikać porada dla innych w podobnej sytuacji. Wszystkie inne treści możesz prezentować na Portalu Zdrowia jako komentarze, oceny czy głos w dyskusjach na forum
 • d) Jeżeli w jednym temacie chciałbyś podzielić się kilkoma doświadczeniami – lepiej podziel je na kilka osobnych porad – dzięki temu będzie to prostsze, bardziej klarowne, a jednocześnie bardziej przydatne dla czytających
 • e) Nie obawiaj się umieszczać swoich subiektywnych sądów i ocen – porada jest subiektywna i wyraża Twoje indywidualne stanowisko
 • f) Nie pisz o innych – pisz o sobie. Dla czytających najważniejsze będzie to co Ty myślisz i jakie są Twoje własne doświadczenia, wrażenia i odczucia (a nie „pewnej pani” czy też „innych”)
 • g) Po napisaniu, koniecznie przeczytaj swój tekst raz jeszcze, sprawdź i dopiero po wprowadzeniu wszystkich poprawek opublikuj go. Raz opublikowana treść porady nie może być przez Ciebie zmieniona (ale będzie mogła być komentowana zarówno przez Ciebie jak i przez innych).

Poza możliwością pisania porad, zarejestrowani użytkownicy Portalu Zdrowia mają do dyspozycji:

 • a) Komentarze – a więc możliwość załączenia własnych uwag w odniesieniu do przeczytanych porad innych użytkowników, artykułów specjalistów, przeglądanych produktów lub aptek
 • b) Oceny czyli proste, graficzne (gwiazdkowe) określenie jakości i zadowolenia z przeczytanych na Portalu Zdrowia porad lub artykułów lub też wyrażenie swojego stosunku do prezentowanych produktów lub aptek.
 • c) Wypowiedzi na forum dyskusyjnym. Wszelkie tematy, które wymagają szerszej dyskusji można omówić na forum dyskusyjnym. Można tam również zgłaszać tematy wcześniej nie poruszone lub omawiane w zbyt wąskim zakresie.
Portal Zdrowia

Copyrights © 2009 - 2010 portalzdrowia.pl - wszelkie prawa zastrzeżone - projekt Agencja Reklamowa Graffiti - web support

Portal Zdrowia nie ponosi odpowiedzialności za treść porad publikowanych przez jego użytkowników,
a jedynie umozliwia im wielostronną komunikację w tematach zdrowotnych.