Portal Zdrowia - zdrowie,alergia,astma,ciąża,grypa,choroba,uroda

Zamów newsletter z poradą dnia

Szczegóły artykułu

Piękne zęby w jeden dzień? Nowa metoda leczenia dostępna również w Polsce.

autor: redakcja kategoria: Zęby i jama ustna

Piękne zęby w jeden dzień? Nowa metoda leczenia dostępna również w Polsce.

 

Ponad 40 proc. osób powyżej 65 roku życia boryka się z problemem bezzębności, jak wynika z badania przeprowadzonego w 2009 roku przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Przyczyną dramatycznie wysokich statystyk jest ograniczona dostępność do nowoczesnych metod leczenia.

Problem bezzębności nie dotyczy tylko osób starszych. Jak wynika z badania Uniwersytetu Medycznego,  u prawie 4 proc. osób w wieku 35-44 lat zdiagnozowano brak zębów. Zły stan uzębienia natomiast u starszych mieszkańców Polski stale wzrasta, w ciągu ostatniej dekady powiększył się o 8,2 proc.  - Przyczyn złego stanu zdrowia jamy ustnej u osób starszych należy upatrywać we wzroście tej części populacji, braku edukacji czy też znikomej dostępności do opieki zdrowotnej w niektórych regionach kraju. Potrzeby leczenia i profilaktyki tej grupy wiekowej nie są zaspokajane w pełni. - wyjaśnia prof. Elżbieta Jodkowska.

Brak zębów powoduje nie tylko trudności z jedzeniem i problemy z wymową, ale również znacząco zwiększa dyskomfort funkcjonowania w życiu społecznym oraz może prowadzić do problemów natury psychologicznej. Bezzębność bywa przyczyną rozmaitych zdrowotnych powikłań – zwłaszcza problemów trawienia. Bezzębność często wynika z paradontozy, która może być oznaką innych poważnych chorób, takich jak cukrzyca bądź leukemia. Bakterie powodujące paradontozę mogą również powodować choroby serca. U osób bezzębnych nieodpowiednio dobrane protezy mogą prowadzić do ciągłego podrażniania i uszkadzania dziąseł, a w konsekwencji do rozwinięcia się choroby nowotworowej. 

Mniej bolesną metodę leczenia bezzębności opracował dr Paulo Malo, założyciel Malo Clinic – międzynarodowego ośrodka wiedzy z zakresu implantologii i rehabilitacji stomatologicznej z główną siedzibą w Lizbonie.

 - Metoda ta pozwala uniknąć skomplikowanego i bolesnego przeszczepu kości, co może być przyczyną oporów w podejmowaniu leczenia jamy ustnej - mówi dr Malo.

 

team

Metoda All-on-4 pozwala na odbudowę pełnego uzębienia w ciągu zaledwie 30 minutowego zabiegu wszczepienia implantów. Następnie pacjent otrzymuje most tymczasowy i jeszcze tego samego dnia opuszcza klinikę. Zabieg jest mniej bolesny, bardziej komfortowy dla pacjenta, daje natychmiastowy efekt i jest tańszy od tradycyjnych metod, ponieważ nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów związanych z przeszczepem kości.

 

groovy

Pierwszym Polakiem, u którego dokonano podobnego zabiegu, był w kwietniu bieżącego roku 57-letni pacjent z zanikiem kości górnej szczęki. Uniemożliwiało to wszczepienie standardowych implantów. Aby uniknąć konieczności przeszczepu kości, wykorzystane zostały implanty zewnątrzszczękowe, które umożliwiły realizację terapii All-on-4 Extra Maxilla. Jednocześnie w dolnej szczęce wykonany został standardowy zabieg All-on-4 polegający na umocowaniu mostu na czterech implantach wszczepionych w żuchwę. Wszystko odbyło się w ciągu jednego dnia.

Redakcja

 

Raport o stanie bezzębności Polaków - przygotowany w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Kierownikiem projektu realizowanego w latach 1998-2009 roku była prof. dr hab. n.med. Elżbieta Jodkowska - konsultant wojewódzki w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją, a Koordynatorem programu była prof. dr hab. Maria Wierzbicka. Program Polityki Zdrowotnej finansowany był ze środków Ministerstwa Zdrowia. W 2009 r. badaniem objęto 811 osób w przedziale wiekowym 65-74 lat. W 2008 r. w grupie wiekowej 35-44 lata badanie objęło 833 osoby.

W MALO CLINIC Polska  pacjenci mogą korzystać z pełnego zakresu usługstomatologicznych: Chirurgii Jamy Ustnej, Implantologii, Protetyki Estetycznej,Stomatologii Zachowawczej, Higieny Stomatologicznej, Radiologii (w tym skan tomograficzny), Endodoncji, Ortodoncji i oczywiscie z All-on-4™.

ocena: 3 przeczytało: 7521 dodaj komentarz
dodaj do:
Tagi:

Komentarze

Gość 2010-10-14 14:13:36

troche przesadziles, znalazlam klinike w necie, kontaktowalam sie, ceny zaczynaja sie od 28 tys.

Gość 2010-08-30 16:59:35

pewnie ze 100 tys.

Gość 2010-08-03 19:46:19

a jak beda z dobrego materiału to zastapia nawet otwieracz do konserw

Gość 2010-08-02 12:50:55

Jeden dzień i masz nowe stałe zęby, zapominamy o ruchomej protezie - niesamowite!

Gość 2010-08-01 22:49:59

nowy komplet zębow w 30 minut - brzmi niewiarygodnie. A ile to kosztuje?

Dodaj swój komentarz

Komentowanie dostepne tylko dla zalogowanych uzkownikow

Zobacz również

Brak treści
Brak artykułów
Brak wątków

Polecane produkty

Krople walerianowe 35g Amara

Postać: KROPLE Opakowanie: 35 G Producent: AMARA Etanolowo-wodny macerat z korzenia…

Obciążenie na ręce i nogi 2x1,5 kg Kettler

Waga: 2 X 1,5 KG Kolor: NIEBIESKI Producent: KETTLER Dobrej…

Viscoplast czarodziejskie plastry witch 10 sztuk

Zestaw plastrów opatrunkowych z wizerunkiem czarodziejek Witch z filmu…

Forlax 10 g 10 sasz.

Postać: PROSZEK Opakowanie: 10 SASZ. A 10 G Producent: BEAUFOUR IPSEN INDUSTRIE…

Porady najczesciej czytane

Zdrowe przekąski do pracy

Zdarza Ci się podjadać między posiłkami? Najczęściej takie…

Porady najwyzej oceniane

Budowa i funkcje stawów

W układzie kostno – stawowym człowieka wyróżnia…

Portal Zdrowia

Copyrights © 2009 - 2010 portalzdrowia.pl - wszelkie prawa zastrzeżone - projekt Agencja Reklamowa Graffiti - web support

Portal Zdrowia nie ponosi odpowiedzialności za treść porad publikowanych przez jego użytkowników,
a jedynie umozliwia im wielostronną komunikację w tematach zdrowotnych.