Portal Zdrowia - zdrowie,alergia,astma,ciąża,grypa,choroba,uroda

Zamów newsletter z poradą dnia

Szczegóły produktu

Paracetamol Polfa-Łodź tabl. 0,5g 50tabl.(

Postac: Tabletki Opakowanie: 500mg x 50szt Producent:Polfa Lodz

Paracetamol - Polfa Łódź nie działa przeciwzapalnie, nie uszkadza błony śłuzowej żołądka, nie hamuje krzepnięcia ani agregacji płytek krwi, nie wywołuje innych działań niepożądanych typowych dla niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).

Skład:

(1 tabletka): paracetamol 500 mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol 170 mg, skrobię ziemniaczaną, powidon, magnezu stearynian.

Działanie

Paracetamol - Polfa Łódź jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączowym. Działanie to wynika głównie ze zdolności paracetamolu do hamowania syntezy prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

  • bóle różnego pochodzenia, między innymi: bóle głowy (także migrenowe), stawowe, mięśniowe, miesiączkowe oraz występujące po urazach i zabiegach chirurgicznych oraz stomatologicznych.
  • gorączka, np.: w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.



Dawkowanie:

jeśli lekarz nie zaleci inaczej, dorośli i młodzież powyżej 12 lat - doustnie 1 lub 2 tabletki co 4 godziny, do 4 razy na dobę. Odstęp między kolejnymi dawkami powinien wynosić co najmniej 4 godziny.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Paracetamol Polfa Łódź:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • w ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby,
  • w przypadku choroby alkoholowej.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Paracetamol -Polfa Łódź może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działanie niepożądane występujące bardzo rzadko ( u mniej niż 1 na 10 000 osób): zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), powiększenie wątroby.
Działanie niepożądane występujące rzadko ( u mniej niż 1 na 1000 osób): pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
Działanie niepożądane występujące niezbyt często ( u mniej niż 1 na 100 osób): wymioty, biegunka.

Uwagi:

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach. Zwłaszcza nalezy poinformować o przyjmowaniu:

  • NLPZ
  • ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, barbituranów,
  • chloramfenikolu,
  • inhibitorów MAO (leków stosowanych w psychiatrii),
  • leków wzmagających lub hamujących perystaltykę,
  • leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny,
  • zydowudyny.

Ciąża i karmienie piersią - przed zastosowaniem należy należy poradzić się lekarza.

ocena: 3 dodaj komentarz aptek sprzedających: 0 POLFA LODZ
Tagi:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Zobacz również

Brak treści
Brak artykułów
Brak wątków

Zobacz także

MUSTELA 9 MIESIĘCY Żel d/ciał.poporod.rege

Postac: Żel Opakowanie: 200ml Producent:LABORATOIRES EXPANSCIENCE\MEDAGRO…

Plast.SALVEQUICK Duopak Wodoodp.22+Aloe Ve

Salvequick Transparent Aloe Vera: Przeźroczysty plaster odporny na brud i wodę.…

Gastrosan fix. x 30toreb.

Postać: ZIOŁA DO ZAPARZANIA Opakowanie: 30 TOREB. Producent: HERBAPOL-LUBLIN Produkt…

Elugel z chlorhexydyną 0,2% żel 40 ml

Postać: ŻEL Opakowanie: 40 ML Producent: PIERRE FABRE Żel zawiera wysokie stężenie…

Portal Zdrowia

Copyrights © 2009 - 2010 portalzdrowia.pl - wszelkie prawa zastrzeżone - projekt Agencja Reklamowa Graffiti - web support

Portal Zdrowia nie ponosi odpowiedzialności za treść porad publikowanych przez jego użytkowników,
a jedynie umozliwia im wielostronną komunikację w tematach zdrowotnych.