Portal Zdrowia - zdrowie,alergia,astma,ciąża,grypa,choroba,uroda

Zamów newsletter z poradą dnia

Szczegóły porady

"Jak kochać sięz tą samą osobą do końca życia..." D. O'Connor

autor: ppj kategoria: Publikacje

Pamiętaj! Na Portalu Zdrowia możesz znaleźć wiele praktycznych porad i cennych wskazówek pochodzących z doświadczenia innych użytkowników portalu, jednakże większość z nich nie jest lekarzami. W przypadku problemów zdrowotnych zawsze należy poradzić się lekarza. Porady na Portalu Zdrowia nie zastąpią wizyty lekarskiej.

To nowość wydawnicza o prowokacyjnym tytule. Na szczęście nie jest to jeszcze jeden głupawy podręcznik dla znudzonych seksem z serii "Kamasutra w tydzień". Po raz pierwszy książka została wydana w 1985 roku. Od tego czasu doczekała się wielu reedycji, tłumaczeń, aż wreszcie w bieżącym roku ukazała się w Polsce. I słusznie, rewuolucja seksualna w końcu dogoniła także nasz kraj, więc i książka nie traci u nas na aktualności. Podejrzewam, że gdyby ukazała się w latach 80-tych to nie zrobiłaby w naszym kraju furory.

Tymczasem warto przeczytać tą pozycję. Autorka murem stoi za relacjami monogamicznymi, ba! często nawet małżeńskimi i to z długim stażem. A swoją książkę poświęca nie, jak sama to nazywa, "akrobacjom na żyrandolu", ale prostym zabiegom, by seks w relacji z jednym partnerem był wciąż świeży i sprawiał satysfakcję. O'Connor to seksuolog i spadkobierczyni spuścizny teoretycznej Mastersa i Johnson, zatem jej zalecenia często obejmują proste ćwiczenia koncentracji na doznaniach szczegółowo opisane w książce.

Sama pozycja jest ciekawa, napisana wartkim językiem, co sprawia, że przyjemnie i sprawnie się ją czyta. Kolejne zagadnienia teoretyczne są ilustrowane "przypadkami" z wieloletniej praktyki klinicznej autorki. Specjaliści mogą się zastanawiać co sami by im zalecili, natomiast reszta czytelników może czerpać inspiracje do własnego życia. Zresztą autorka sama kilkakrotnie podkreśla, że nie zamierza niczego narzucać, ani pisać szczegółowego scenariusza współżycia. W zamian za to zachęca do uruchomienia własnej fantazji. Zdecydowanie polecam zarówno tym, którzy przeżywają kryzys w swojej stałej relacji, wahają się czy nie zdradzić jak i tym, którzy po prostu chcą się rozwijać w swojej, już i tak udanej, sferze seksualnej.

ocena: 3 przeczytało: 2270 dodaj komentarz
dodaj do:
Tagi:

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj swój komentarz

Komentowanie dostepne tylko dla zalogowanych uzkownikow

Zobacz również

Brak treści
Brak artykułów
Brak wątków

Polecane produkty

Pub.: "Fakty i mity o naszym zdrowiu i świecie" A.O'Connor

Autor: ANAHAD O'CONNOR Wydawnictwo: BOOKMARKET Rok wydania: 2008 Format:…

Pub.: "Choroby zawodowe lekarzy stomatologów" K.Tuszyński, A.Lella

Autorzy: KRZYSZTOF TUSZYŃSKI, ANNA LELLA Wydawnictwo: VIA MEDICA - WYDAWNICTWO…

Pub.: "Dzień z życia Twojego ciała" J.Ackerman

Autor: JENNIFER ACKERMAN Wydawnictwo: BOOKMARKET Rok wydania: 2008 Format:…

Pub.: "Zrozumieć depresję" K. Mc Kenzie

Autor: KWAME MC KENZIE Wydawnictwo: VIA MEDICA - WYDAWNICTWO MEDYCZNE Rok wydania:…

Porady najczesciej czytane

Zdrowe przekąski do pracy

Zdarza Ci się podjadać między posiłkami? Najczęściej takie…

Porady najwyzej oceniane

Budowa i funkcje stawów

W układzie kostno – stawowym człowieka wyróżnia…

Portal Zdrowia

Copyrights © 2009 - 2010 portalzdrowia.pl - wszelkie prawa zastrzeżone - projekt Agencja Reklamowa Graffiti - web support

Portal Zdrowia nie ponosi odpowiedzialności za treść porad publikowanych przez jego użytkowników,
a jedynie umozliwia im wielostronną komunikację w tematach zdrowotnych.