Szczegóły porady
Domowe sposoby na użądlenie pszczoły
autor: Marta kategoria: Inne
Najistotniejsze rzeczą jest usunięcie żądła. Następnie w miejsce ukąszenia należy zastosować różne sposoby, które pomogą nam uśmierzyć ból i zmniejszyć opuchliznę. Warto znać różne metody walki z bólem, aby być przygotowanym na taką ewentualność. Poniżej kilka rad:
1) Ocet- nasącz nim wacik kosmetyczny i przyłóż do w miejsce użądlenia. Ocet zmniejszy opuchliznę.
2) Wapń-rozpuść wapń w postaci tabletek musujących w szklance wody i wypij jak najszybciej. zmniejszysz tym samym ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej do minimum.
3) Cebula- przyłóż do swędzącego miejsca świeży plasterek cebuli, przyniesie Ci ulgę.
4) Lodowy kompres- zawiń mrożonkę w ściereczkę i przyłóż w miejscu ukąszenia. Niska temperatura uśmierzy ból.
5) Miód- posiada właściwości antybakteryjne, pomoże uchronić się przed infekcją.
6) Pasta do zębów- ma działanie chłodzące, uśmierza ból.
7) Papaja- zawiera papainę, która ma działanie rozkładające substancje z żądła, odpowiedzialne za ból i świąd.
8) Olejek lawendowy- namocz gazę w olejku lawendowym, a następnie przyłóż do miejsca użądlenia. Lawenda uśmierzy ból.
9) Natka pietruszki- działa antybakteryjnie, zapobiega infekcji, rozetrzyj liście pietruszki w moździerzu, a następnie przyłóż do swędzącego miejsca.
10) Amoniak- zmieszaj z wodą. Papkę przyłóż do miejsca użądlenia.
11) Jeżeli po ukąszeniu pojawią się zawroty głowy i osłabienie, opuchlizna znacząco się powiększy, to należy zgłosić się do lekarza.
Komentarze
Dodaj swój komentarz
Komentowanie dostepne tylko dla zalogowanych uzkownikowJak odróżnić przeziębienie od alergii?
Osłabienie organizmu, katar, kichanie , swędzące oczy i suchy kaszel. Objawy charakterystyczne przeziębienia, zwłaszcza, że okres jesieni, zimy oraz początki wiosny temu sprzyjają. Jednak nie musi to być wcale przeziębienie – zwłaszcza wiosną. Możesz mieć alergię. Jeżeli katar powtarza się co roku na wiosnę i trwa długo, może to oznaczać, że masz alergię na pyłki, pleśnie lub roztocza, które intensywnie rozwijają się wraz z nadejściem wiosny. Często trudno odróżnić alergiczny nieżyt nosa od zwykłego kataru "przeziębieniowego”, gdyż w jednym i drugim przypadku pojawiają się…

Alergia na słońce
Uczulenie na słońce jest spowodowane nadwrażliwością skóry na promienie ultrafioletowe (UV) światła słonecznego. Co możesz zrobić? * Powoli przyzwyczajać skórę do promieniowania, zażywając od początku lata krótkich kąpieli słonecznych, stopniowo wydłużanych. Uczuleniu na słońce może także zapobiec naświetlanie skóry w solarium. * Zalecane jest używanie kremów i innych preparatów chroniących przed słońcem, które zawierają odpowiedni filtr ochronny (SPF: dorośli - powyżej 10; dzieci - powyżej 15). Należy zwracać uwagę na to,…

Alergia pokarmowa
Niektóre produkty spożywcze mogą powodować u różnych osób zróżnicowane objawy alergiczne. Co możesz zrobić? * Najważniejszym środkiem zapobiegawczym jest unikanie produktów spożywczych, które uprzednio wywołały uczulenie. * Produkty spożywcze, zawierające substancje wywołujące alergie, są także składnikami innych produktów (na przykład białko jajka kurzego zawarte jest także w ciastach, makaronach, zupach w proszku). Przy zakupie artykułów spożywczych należy dokładnie przeczytać informacje na opakowaniu, aby upewnić się, czy…

Jak leczyć swędzenie skóry?
Jest bardzo wiele przyczyn swędzenia skóry np. reakcje alergiczne, oparzenia słoneczne, grzybica, ukąszenia owadów, reakcje na środki chemiczne oraz starzenie się naskórka. Poniżej kilka wskazówek, jak złagodzić swędzenie skóry domowymi sposobami: 1) Sok z cytryny- wyciśnij cytrynę bezpośrednio na swędzące miejsca, zawiera substancje przeciwzapalne i przeciwbólowe, które pomogą na uciążliwe swędzenie. 2) Herbata z bazylii - zaparz herbatę z bazylii i po wystudzeniu spryskaj nią skórę, do wywaru…

Alergie: dbaj o układ odpornościowy – skuteczniej niż immunoterapią.
Leczenie konwencjonalne, mające na celu zwalczenie objawów alergii, polega na podawaniu leków antyhistaminowych i odczulaniu. Oba sposoby mają zminimalizować działanie histaminy lub zapobiec jej działaniu. Czy to zawsze najlepsze metody? Tym bardziej, że walczą z objawami, a nie przyczynami reakcji alergicznej. Uwolnienie histaminy z komórek po reakcji alergenu z przeciwciałami we krwi powoduje obrzęki – na skutek zwiększenia przepuszczalności naczyń żylnych. Obrzęki te dotyczą przede wszystkim śluzówki nosa i oczu i są próbą swoistego wypłukania alergenu przez organizm. Odczulanie…

Polecane produkty
Plast.PLASTOFIX 20cm x 10m 1 szt.
Plastofix jest wygodnym w użyciu, miękkim i elastycznym przylepcem, doskonale nadającym…
Piascledine 300 kaps. (0,3g) 15 kaps.
Postać: KAPSUŁKI Opakowanie: 15 SZT. Producent: LABORATOIRES PHARMASCIENCE Piascledine…
Lipa fix 1,5 g, x 30 sasz.
Postać: Zioła do zaparzenia Opakowanie: 30saszetek Producent: Herbapol Lublin Produkt…
Lateksowa taśma do rozciągania mocna Kettler
Wymiary (dł.): 120 CM Producent: KETTLER Lateksowa taśma do rozciagania mocna, w…
Porady najczesciej czytane
Zdrowe przekąski do pracy
Zdarza Ci się podjadać między posiłkami? Najczęściej takie…